Płomieniowa obróbka powierzchni (proces znany również jako CCVD) to stosowany w przemyśle sposób na polepszenie przyczepności klejów, powłok ochronnych, zdobniczych i druku.
Dzięki zastosowaniu pirolizy płomieniowej wytrąca się reaktywna warstwa krzemianowa i uzyskujemy znaczące polepszenie przyczepności. Spalanie w palniku odpowiedniego związku tworzy na powierzchni metali, ceramiki, szkła i tworzyw sztucznych bardzo gęstą i przyczepną warstwę krzemianową z wysoką energią.
Obróbka powierzchni polega na:
Warstwa krzemianowa w połączeniu z promotorami przyczepności stanowi bazę dla długotrwałych, odpornych na wodę i rozpuszczalniki połączeń.
Kolejne zastosowania tej technologii to tymczasowa ochrona przed korozją (np. w lakiernictwie) oraz wytwarzanie dyfuzyjnych warstw zaporowych.
W ofercie posiadamy pełną gamę urządzeń do pirolizy (od palników ręcznych do przemysłowych), promotory przyczepności oraz atramenty testowe.
Ręczny palnik SurAChem VG 02 przeznaczony do małych powierzchni, maksymalnie A4. Idealnie nadaje się również do zabezpieczenia powierzchni przed lakierowaniem.
Palnik SurAChem VG 03 przeznaczony do większych powierzchni, nadaje się również do przemysłowych zastosowań. Do palnika dostępne są dysze różnej szerokości.
Instalacja do przemysłowego zastosowania pirolizy płomieniowej. Szerokość i geometria palnika, rodzaj transportu elementów są dostosowywane do indywidualnego zapotrzebowania.
Atramenty testowe SurAChem do pomiaru energii powierzchniowej.
Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji.